דרופשיפינג באיביי – איך זה עובד ולמי זה מתאים?

עודכן ב: 13 ינו 2019


דרופשיפינג היא דרך מצוינת להרוויח כסף באינטרנט, ובשביל הרבה סוחרים מסחר באיביי בשיטת הדרופשיפינג היא נקודת הפתיחה המושלמת. כל מי שרוצה היום לסחור באיביי ולוקח קורס איביי למתחילים, יכיר במוקדם או במאוחר את שיטת העבודה הייחודית הזו.


בפוסט זה נסביר מהי אסטרטגיית הדרופשיפינג ונכיר יותר לעומק את היתרונות והחסרונות שלה.

מה זה דרופשיפינג?


באופן מסורתי, סוחרים החזיקו מלאי סחורה, במחסן הנמצא בקרבתם. את הסחורה הם קנו לרוב בכמויות גדולות ובמחיר סיטונאי מהיצרן, וכל סוחר היה אחראי על אריזה ומשלוח של כל מוצר ללקוח. שיטת הדרופשיפינג מבטלת את הצורך להחזיק מלאי, לקנות כמויות גדולות מראש ולהתעסק במשלוחים וכך מאפשרת לסוחרים להציג בחנות אינטרנטית מגוון עצום של מוצרים למכירה, ולמכור אותם ברווח. אתר איביי מאפשר לסוחרים להציע את הסחורה למיליוני קונים פוטנציאלים ברחבי העולם בתמורה לתשלום עמלות מינימלי.איך דרופשיפינג באיביי עובד?


באיביי נמכרים מיליוני מוצרים, אבל האם ידעתם שרוב הסוחרים שמוכרים אותם כלל לא ראו את המוצר במציאות ולא החזיקו אותו מעולם? מה שהם עשו היה לאתר ספק דרופשיפינג מקצועי, שמציע קטלוג מוצרים רחב במחירים סיטונאיים, להשתמש בתמונות ובתיאור המוצר שנתן הספק, ולהציע את המוצרים למכירה בחשבון שלהם באיביי - במחיר גבוה יותר מהמחיר אותו מציע הספק.


ברגע שהתבצעה מכירה, סוחר איביי יבצע הזמנה באתר של הספק, ימסור את כתובתו של הקונה מאיביי ומשם הספק הוא זה שיארוז, ישלח ויספק את מספר המעקב.


דרופשיפינג באיביי היא שיטת מסחר לגיטימית וחוקית, וזאת בתנאי שנוכל להתחייב להגעת המוצר תוך 30 יום לקונה. בנוסף, על אף שאיכות המוצר ואופן המשלוח אינם בשליטתנו המלאה, אלא בידיו של ספק הדרופשיפינג איתו בחרנו לעבוד – איביי רואה את הסוחר כאחראי הבלעדי מול הלקוח לכל עיכוב או תקלה!


איך מתחילים?


כל אדם עם חשבון מוכר באיביי יכול להתחיל לבצע דרופשיפינג באופן מידי! עליכם לבחור את סוג המוצרים שברצונכם למכור ולאתר ספק דרופשיפינג אמין לעבוד איתו.


חשוב מאד לזכור שדרופשיפינג מספקים המחזיקים קטלוג מוצרים ענק (לרוב ספקים סיניים) היא שיטה מבוססת נפח. רוב הסוחרים באיביי בשיטת הדרופשיפינג מרוויחים דולרים בודדים מכל מכירה, ולכן ההכנסות המשמעותיות מגיעות כאשר יש בחנות שלכם עשרות ומאות מוצרים שנמכרים באופן יומיומי. מהרגע שהעליתם מגוון מוצרים לחנות והתחילו להיכנס מכירות, העבודה שלכם היא לשמור על מוניטין טוב ולצבור פידבקים חיוביים מלקוחות, דבר המשפיע מאד על ההחלטה לרכוש מכם. תעשו זאת על ידי כך שתספקו שירות לקוחות מצוין ותתמודדו בצורה הטובה ביותר עם כל בעיה שתצוץ.


דרופשיפינג באיביי: יתרונות מול חסרונות


דרופשיפינג הוא רק סגנון עבודה אחד מתוך מגוון אפשרויות למסחר אלקטרוני, אך בגלל שזו שיטה כל כך פשוטה ופופולארית, כדאי לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות שלה.


יתרונות:

  • שיטת המסחר היחידה ללא סיכון כספי

אתם משלמים לספק ומזמינים את המוצר ללקוח רק לאחר שהלקוח באיביי כבר ביצע את הרכישה ושילם לכם. כלומר אתם מוציאים כסף רק אחרי שכבר הרווחתם אותו - ההפרש בין המחירים נשאר בידיכם.

  • חנות בקניון הגדול בעולם

אתם לא צריכים להשקיע משאבים ביצירת תנועה לאתר והבאת לקוחות לחנות, באיביי מבקרים מידי יום מיליוני לקוחות והמוצרים שלכם יופיעו בפניהם (בהתאם למילות החיפוש שהם יכתבו בשורת החיפוש, כמובן).  • צוברים ניסיון ומוניטין מהר מאד

בדרופשיפינג אתם צוללים מהר מאד למים של תקשורת יומיומית עם ספקים ועם לקוחות, וכך אתם עוברים הכשרה טובה ומהירה מאוד לעולם המסחר. בנוסף, החשבון שלכם באיביי זוכה לתנועה רבה ולמכירות (לרוב בזכות מכירת מוצרים קטנים במחירים נמוכים), דבר ש"מסמן" אתכם באיביי כסוחרים טובים ואמינים ומעלה את החשיפה של המוצרים שלכם באתר - בשלב זה תוכלו להכניס מוצרים עם שולי רווח גדולים יותר.


חסרונות:

  • עמלות מוצר ועמלות מכירה

כפי שכבר ציינו, בתחילת הדרך בדרופשיפינג, הרווח שתגזרו על כל מוצר הוא דולרים בודדים. מרווח זה איביי מורידים עמלת העלאת מוצר (אחרי שהעליתם 50 ליסטים ראשונים בחינם) וגם כ- 10% עמלה שנגזרת ממחיר המכירה הסופי, מה שישאיר אתכם עם רווח זעום. לכן, המטרה באסטרטגיית הדרופשיפינג היא להגיע לנפח של מאות מוצרים בחשבון, וזה דבר שידרוש בהתחלה השקעה רבה, בעיקר של זמן ולימוד.  • חוסר בידול בתחרות

כמוכם עוד אלפי מוכרים באיביי פועלים בשיטה זו ולרוב מציעים את אותם המוצרים מאותם הספקים, דבר המקשה עליכם לבלוט בשטח ולבדל את עצמכם מהמתחרים. כאן תצטרכו כישורי חקר שוק בולטים על מנת להצליח ולהיות ייחודיים

  • צורך בפיקוח וניטור רציף

כדי לשלוט ולנהל נכון נפח גדול של מוצרים למכירה, יש צורך בניטור יומיומי של החשבון – אילו מוצרים נמכרים ואילו אפשר להסיר? האם יש מוצרים שאזלו לספק במלאי? האם יש מוצר שבאופן קבוע מקבל פידבק שלילי ופוגע בדירוג שלכם?


כדי להצליח להשתלט על העסק תרצו להיעזר בכלי עזר המיועד בדיוק לצורך כך ונקרא "מוניטור דרופשיפינג". תוכנות המוניטור השונות מתחברות לחשבונכם, סורקות אותו ונותנות התראות על הפעילות. תוכנות המוניטור הן בתשלום חודשי הנקבע לפי מספר המוצרים שלכם, זו עוד הוצאה שצריך לקחת בחשבון.


עבור אנשים רבים, דרופשיפינג באיביי היא דרך פשוטה, אמינה ומהירה יחסית ליצירת הכנסה קבועה, גם סוחרים גדולים שמשלבים שיטות מסחר שונות לא מוותרים על חשבונות הדרופשיפינג שלהם, שממשיכים לספק להם תנועה של מכירות ופידבקים לחשבונם.


בסופו של דבר, ניצבת בפניכם ההחלטה היכן תרצו להשקיע את מירב הזמן והמרץ שלכם בתחילת דרככם במסחר, וכאשר תחליטו, עליכם לתת לזה צ'אנס אמיתי על ידי התמדה והשקעה לאורך פרק זמן משמעותי.

מסלולי ההכשרה ב-eBay של חברת ECS שמים דגש על מסחר באיביי בשיטת הדרופשיפינג, ומלווה עשרות אנשים מכל מחזור לימוד ליצירת תוספת הכנסה אונליין שמאפשרת להם את החופש האישי והכלכלי שחלמו עליו - מוזמנים להצטרף לתלמידינו, ולקהילה המקצועית של ECS וסוחרי איביי בישראל.


לחצו כאן עכשיו וקבלו הדרכה חינמית - סודות הדרופשיפינג ב-eBay!

בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר