טעויות נפוצות שמוכרי eBay מתחילים עושים

עודכן ב: 21 ינו 2019

מהן הטעויות הנפוצות שמוכרי איביי מתחילים עושים? (ואתם, כמובן - לא)


התחום של מכירה באינטרנט הוא תעשיה חדשה יחסית, ורבים עדיין נכנסים אליו בלי לדעת בדיוק למה לצפות. בשנים בהן ליווינו מאות תלמידים בצעדיהם הראשונים ליצירת הכנסה בעזרת הכלי הנפלא של מכירה באיביי, גילינו שבסך הכל כולנו די דומים, ולכן גם נוטים ליפול לאותן מלכודות, נקרא להן "טעויות של מתחילים".

בפוסט הזה נחשוף 5 טעויות נפוצות שמוכרי איביי מתחילים עושים, כי חשוב ללמוד איך למכור באיביי, אבל חשוב לא פחות לדעת גם איך לא…


לא מתייחסים לאיביי כמו אל עסק


יותר מדי אנשים מתייחסים לאיביי כמעין מנגנון אוטומטי ומצפים לראות הכנסה פאסיבית. אם זה לא קורה כפי שהם מצפים, הם ממהרים להכריז שכל הסיפור הזה לא עובד… אבל כדי להרוויח סכומים משמעותיים באיביי צריך לראות את זה כהקמת עסק כבר מההתחלה. נסו להשוות זאת לתהליך של הקמת עסק פיזי, חנות או מסעדה למשל. בעסקים כאלה שלבי ההקמה מאד ארוכים, ולפעמים כלל לא מצפים לראות רווחים בשנה הראשונה - זוהי ריצה למרחקים ארוכים, והשקעה בנכס ובעתיד שלכם. אז נכון - איביי דורש פחות זמן למידה והרבה פחות סיכון כספי, אבל עדיין ישנה עקומת למידה, ונדרש זמן וסבלנות כדי לראות תוצאות משמעותיות.

לא מכירים את העמלות ועלויות התפעול


בהמשך לסעיף הקודם, הקמת עסק משמעה בראש ובראשונה התנהלות כלכלית נכונה. לעתים קרובות אנחנו נתקלים בסוחרים חדשים באיביי שלא עוצרים ועושים את החשבון כדי להבין את התזרים של העסק, להשוות הוצאות להכנסות ולבדוק את מידת הרווחיות שלהם אל מול המטרות שהציבו לעצמם. ישנם הרבה כלים שעומדים לרשותנו ועוזרים לנו לחשב עמלות ועלויות שונות סביב תפעול העסק באיביי, וכדאי לעשות בהם שימוש כבר מההתחלה.


לא מציעים משלוח חינם


עלויות המשלוח משתנות לפי הספק שלכם, המוצר, מדינת המוצא ומדינת היעד, והן יכולות בהחלט להגיע לסכומים גבוהים. המטרה שלנו היא כמובן להישאר רווחיים בצורה ברורה, אבל הדרך הנכונה תהיה לגלם את כל מחיר המשלוח, או את חלקו, בעלות המוצר. העובדה היא שלקוחות יסננו פעמים רבות את תוצאות החיפוש באיביי כדי לראות אך ורק סוחרים שמציעים משלוח חינם, וגם מוכנים לשלם יותר על הפריט כדי ליהנות מה"הטבה" הזאת (ולא, הם לא חושבים על זה שהם משלמים גם משלוח, כזה כח שיווקי חזק יש למילה "חינם").

"תרגיל" נוסף שסוחרים חדשים נוטים לנסות הוא להוריד משמעותית את עלות המוצר, ולגבות סכום גבוה ביותר על המשלוח. יש כאן ניסיון למשוך קונים תמימים שלא יבדקו את עלות המשלוח וירכשו בהתבסס על מחיר המוצר בלבד. זוהי טקטיקה לא ישרה שאנחנו בהחלט לא ממליצים עליה, ועלולה להתנקם בכם בצורת פידבקים שליליים.


מעלים מוצר בקטגוריה הלא נכונה


רוב הגולשים באיביי מחפשים מוצרים בתוך הקטגוריה שבה הם מתעניינים. בחירה לא נכונה של קטגוריה עלולה לגרום לכך שהקונים הרלוונטיים פשוט לא ימצאו את המוצר שלכם. הקדישו מחשבה לבחירת הקטגוריה המתאימה לכל מוצר, ובמידת הצורך שלמו עוד עמלה קטנה כדי לרשום את המוצר תחת שתי קטגוריות.


מסתפקים בתמונות מוצר גרועות


התמונה היא האלמנט המושך והמוכר ביותר בדף מכירה של איביי. התוצאות באתר מציגות גלריית תמונות, ודרך התמנות הקונה אוסף המון מידע על המוכר, מידת האמינות שלו ואיכות המוצר. בתחרות הגדולה בין ספקים שמוכרים מוצרים דומים - אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להיות עם תמונות מוצר גרועות. התמונות המתקבלות מהספק הן לעתים קרובות תמונות קטלוג מאד גנריות שהגולשים יראו שכפול שלהן בעשרות דפי מכירה אחרים. אם אתם רוצים לתת למוצר יתרון אמיתי על פני המתחרים - דאגו לצלם אותו בתמונות איכותיות ואמינות, שמראות אותו בשימוש ומציגות את כל חלקיו, ככה שהקונה ירגיש שהוא מקבל מידע אמין ויכול לבטוח בכם. כיום רוב הטלפונים הניידים יכולים (בשילוב כמה גאדג'טים לצילום בנייד) להפיק תמונות מעולות במראה מקצועי.


לא משקיעים בתיאור מוצר


גם אם סיפקתם הרבה תמונות מוצר מעולות ומגוונות - אתם עדיין צריכים להקדיש מחשבה לתוכן דף המכירה שלכם. גם אחרי העיון בתמונות לרוב הלקוחות יישארו כמה שאלות בנוגע למוצר, והם יפנו לתיאור שלו כדי למצוא את התשובות. הכתיבה צריכה להיות שיווקית, להדגיש את תועלות המוצר ולמסור בצורה ברורה את כל הפרטים הטכניים שלו. לצדה יופיעו תנאי המכירה שלכם - משלוחים החלפות והחזרות, באופן ברור ותמציתי, שייתן לקונה את הביטחון שהוא או היא צריכים כדי להוציא את האשראי.בכל הקורסים שלנו בבית הספר למסחר אלקטרוני, אנו שמים דגש על פיתוח הרגלים טובים, שיהפכו להיות יסודות יציבים שעליהם תבססו את העסק שלכם. כאשר תתנהלו בצורה יסודית ויעילה, יהיה לכם קל יותר ללמוד מטעויות של אחרים, ולא להסתבך היכן שלא ממש צריך.


רוצים לשמוע עוד על הכלים הדרושים לכם בתחילת הדרך באיביי? לחצו כאן לקבלת הדרכה ללא עלות - וגלו את סודות הדרופשיפינג ב-eBay!

בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר