3 מיתוסים שצריך לשבור בנוגע לדרופשיפינג מסין

עודכן ב: 21 ינו 2019

אנחנו עובדים עם תלמידים וסוחרים בתחילת דרכם במסחר האלקטרוני, ומלמדים אותם להפוך לסוחרי אונליין מקצוענים. מכאן שאנחנו נתקלים לא מעט בכל מיני מיתוסים או פשוט תפיסות מוטעות בנוגע למסחר. אחת השאלות שחוזרות ועולות נוגעת בסוגיה של דרופשיפינג מסין. סוחרים מתחילים מודאגים מכך שהלקוח יראה ויבין שהחבילה נשלחה אליו מסין, ולא ממחסן פרטי של המוכר עצמו. הם חוששים מהתדמית של מוצרים מיובאים מסין כבעלי איכות ירודה, ומכך שהלקוח יתאכזב, יבקש החזר או ישאיר פידבק שלילי.


החששות האלה מונעים מאנשים להתחיל להתנסות בדרופשיפינג, ולכן הגיע הזמן לשבור את המיתוס בנוגע לדרופשיפינג מסין! נעשה זאת בעזרת מענה על 3 שאלות שישבור 3 מיתוסים נפוצים:


לא כדאי להסתיר את העובדה שהחבילה נשלחה מסין?

לא כדאי לנפנף בזה, אבל גם אין צורך להסתיר. עלינו לבקש מהספק שלנו לא להוסיף לחבילה קבלה, פרסומת או כל פניה שלו ללקוח, על מנת שהלקוח לא יראה מה הייתה עלות המוצר עבורנו, ובכדי לא להדגיש את העובדה שקנינו את הפריט מחנות אחרת.


מה עושים בקשר לכתובת הסינית שמופיעה על החבילה?

אין דרך להסתיר את הכתובת הסינית, היא נחוצה לצורך משלוח ומכס, וגם אין סיבה להסתיר אותה. זמני המשלוח מסין הם ארוכים יחסית, ולכן חשוב לנו לתת ללקוח שלנו מספר מעקב אחרי החבילה. כל ניסיון של הלקוח להתחקות אחר מסלול החבילה יוביל אותו כמובן לראות שהחבילה נשלחה מסין.

כיצד זה ישפיע על המכירות שלי?

כדאי להבין שסין היא היצרנית הגדולה בעולם, ומיוצרות בה גם סחורות באיכות נמוכה, וגם מוצרים של מותגי-על. הלקוח הממוצע שרוכש כיום באינטרנט כבר מבין את זה, ולא מופתע כאשר הזמין מוצר מאיביי מסוחר ישראלי, וקיבל חבילה שנושאת חותמות של הדואר הסיני. לרוב הלקוחות זה ממש לא יפריע, במיוחד אם הם מרוצים מהמוצר שקיבלו.

לסיכום, מסחר אלקטרוני היא תעשייה ענקית, המבוססת בחלקה הגדול על מוצרים המיובאים מהמזרח הרחוק. אנחנו יודעים את זה, והלקוחות יודעים את זה. זאת האחריות שלכם לוודא את איכות המוצר ובמידה מסוימת גם את איכות המשלוח – איך הוא נארז, מה השולח מוסיף לאריזה, והאם הוא עומד בזמני המשלוח אליהם התחייב.

מעבר לכך כדאי פשוט להשתחרר מהמיתוס אודות סחורה סינית באיכות ירודה. אם תתנו שירות טוב ומענה מקצועי ללקוח – אין שום סיבה שהוא יתלונן על מוצא החבילה.


רוצים לשמוע עוד על הכלים הדרושים לכם בתחילת הדרך באיביי?

לחצו כאן לקבלת הדרכה ללא עלות!

פוסטים אחרונים

הצג הכול
בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר