• ECS

איך מתנהג יזם מצליח?

עודכן ב: 28 נוב 2019

להיות יזם מצליח - אומר שבכל מקום, כל הזמן - אותו יזם יצליח לשכפל את המיומנויות שלו מחדש.

אם אתם מתכננים להיכנס לעולם היזמות, אתם חייבים לאמץ לעצמכם את 10 התכונות - של היזם המצליח. האם אפשרי לפתח אותן? כל זאת, תגלו מיד.


10 תכונות של היזם המצליח:

1. יכולת אימון - יזם חייב לאמן את עצמו בכל שלב ושלב על מנת להיות יותר טוב. מכירים את חוק ה-10,000 שעות? החוק אומר, שעל מנת להיות טוב במשהו, עליכם להתאמן עליו לפחות 10,000 שעות. לדוגמא: על מנת להיות נגן מקצועי בגיטרה, עליכם לעשות 10,000 שעות נגינה בגיטרה. יזם חייב לאמן את עצמו כל הזמן במכירות, ברעיונות, בניסיונות חדשים לעסק ועוד.


2. לקיחת אחריות - יזם מצליח חייב לדעת לקחת אחריות על הטעויות שעשה - איך זה קשור להצלחה שלכם? כי אם תשליכו את המעשה שלכם על אחרים ולא תקחו אחריות, לא תוכלו להתקדם ולהתפתח - מטעויות לומדים רק כאשר לוקחים עליהן אחריות.


3. היכולת להיכשל בווינריות - אם אתם רוצים להיכנס לעולם היזמות, אתם חייבים לדעת להיכשל בווינריות. מה הכוונה? להיכשל ללא תקיעות בתוך ההרגשה. להמשיך הלאה. אם תתנו לכישלון זמני להפוך לתבוסה קבועה, לאחר 3 כישלונות (במקרה הטוב) אתם תיפלו. 850 עסקים בישראל נסגרים בשנה - יזם חייב לדעת להיכשל בווינריות על מנת להמשיך להיות מצליח!


4. יכולת לנהל זמנים - על מנת לנהל מיזם, עליכם לדעת לנהל זמנים בצורה הטובה ביותר! אחרת המשימות שלכם יפלו כמו דומינו - אחת אחר השנייה. יזם חייב להיות עקבי ובעל יכולת ניהול זמנים ברמה גבוהה. הוא מתייחס לזמן שלו בכבוד וכמשאב היקר ביותר בטבע. למה? כי זמן = כסף, אבל כשזמן נגמר הוא נגמר - ועל מנת להצליח יש לנהל את הזמן שלכם נכון ולהתייחס אליו כראוי.


5. חוסן מנטלי - כחלק מיכולת האימון והיכולת להיכשל בווינריות, מצטרף גם החוסן מנטלי של היזם. יזם אמיתי ממשיך בכל הכוח גם כאשר אומרים לו 100 פעמים 'לא' - כי הוא יודע שבסוף תהיה פעם שיגידו לו 'כן'. יזם מצליח הוא ווינר אמיתי!


6. סקרנות משוגעת - מכירים את אלה שתגידו להם משהו שהם לא מכירים וישר הם יכנסו לגוגל ויחפשו אותו? זו בדיוק המשמעות של סקרנות משוגעת! לחקור כל הזמן, להתפתח וללמוד בכל זמן נתון ולהיות סקרניים - יזמים מצליחים הם אנשים סקרניים וצמאים לידע.


7. יכולת מכירה - יזם חייב לדעת למכור, על מנת למכור את הרעיון שלו לכמה שיותר אנשים - ולאחר מכן, להמשיך במיתוג מוכר לעסק שלו. יזם מצליח מתאמן על יכולת המכירה שלו ללא הפסקה!


8. קשרי אנוש - כל יזם חייב לדעת ליצור קשרים, מסיבה פשוטה מאוד - כך בדיוק נוצרים שיתופי פעולה נהדרים שיפתחו את העסק שלכם וימנפו אותו בעזרת הון אנושי. בדיוק כפי שממנפים כסף, כך גם אפשר - למנף כישורים של אנשים.


9. יצירתיות - היכולת לשלוף מהמותן זו יכולת של יזם - הוא חייב להיות מוכן ודרוך לכל סיטואציה בה יצטרך לאלתר ולהיות יצירתי בזמן אמת.


10. משמעת - יזם חייב להיות בעל משמעת חזקה על מנת להצליח לקדם את עצמו שלב אחר שלב. יזם מצליח דובק במטרה ולא מרפה ממנה עד אשר מצליח. כאן גם נכנסת היכולת להיות החלטי על מנת לנצל את הזמן באפקטיביות ולהתקדם בנחישות!


האם אפשרי לפתח את כל התכונות האלה?


שאלה מצוינת, בוודאי שאפשר!

לא כל היזמים נולדו יזמים מצליחים ולא לכל יזם יש את כל עשרת התכונות.

החכמה היא לאמן את עצמכם ולאמץ לעצמכם תכונות אלו.


אז מה עכשיו?


כתבו לעצמכם מהן התכונות מתוך המאמר שאתם חזקים בהן ומהן התכונות שבהן אתם יותר חלשים כרגע.

התחילו לאמץ לעצמכם הרגלים חדשים על מנת לאמץ את התכונות החלשות יותר - עד שתעשו זאת בצורה אינסטינקטיבית לחלוטין!


למיני קורס יזמות - בו תקבלו כלים נוספים

שלחו לנו הודעה עכשיו

פוסטים אחרונים

הצג הכול
בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר