אמזון? איביי? או אולי חנות נישה? מהו המסחר האלקטרוני הנכון ביותר עבורכם?
כיום, מסחר אלקטרוני הוא תחום שרק עולה אל עבר הכוכבים: כיום, אחד מתוך ארבעה אנשים בעולם רוכש מוצרים באינטרנט על בסיס קבוע. עד כדי כך, שהרווחים ממסחר אלקטרוני כיום עומדים על 3.5 טריליון דולר.

ששוק כה אטרקטיבי, מושך לעברו אינספור יזמים, אנשי עסקים וצעירים, ששואפים להצליח בעולם המסחר הבינלאומי.


כאשר החלטתם כי מצאתם את היעד שלכם, זוהי ההתחלה המרגשת של תהליך ייחודי, שיביא אתכם לייצור חנות שהיא לגמרי שלכם: שאתם הבעלים שלה, אתם אחראיים עליה ואתם יכולים לעשות עמה כרצונכם.

ועם זאת, כמובן שהשאיפה האולטימטיבית – היא להיות רווחיים ככל האפשר. בשל התרחבות השוק, כיום לכל שלב בתהליך ישנן אפשרויות מגוונות, שיהיה עליכם לשקול.


בראש ובראשונה – יהיה עליכם לשאול את עצמכם: "האם אני רוצה לפתוח חנות באופן עצמאי לחלוטין או שאני רוצה לפתוח חנות בחסות ארגון מקצועי ומהימן?"חנות נישה


חנויות הנישה מעניקות לכם חופש בלתי-מוגבל, לעשות כרצונכם בחנות שלכם: אתם יכולים לעצב אותה ולשווק אותה לפי טעמכם, למכור בה מגוון רחב של מוצרים ואף להתאים אותה לקהלי יעד ספציפיים. היחס בין הלקוח וביניכם הוא אקסקלוסיבי לחלוטין, לכן כל עוד השירות איכותי והמוצרים שלכם טובים – אתם תזכו בנאמנות שלו בקלות.


עם זאת, משום שאתם הבעלים הבלעדיים של החנות – אתם גם אחראיים לכל פרט ופרט בה: יהיה עליכם לדאוג לרכוש דומיין של אתר, לעצב אותו בהתאם לצרכים שלכם, לדאוג כי יהיה נגיש ללקוחות שלכם ולשמור על יחסים טובים עם הלקוחות 24/7.


בנוסף, יהיה עליכם ללמוד כיצד לשווק את החנות כיאות או לשכור משווק, שידע כיצד לפרסם את החנות שלכם ברשתות החברתיות ולהכיר אותה לקהל האינטרנטי. ההנחיות של Google ו- Facebook, יהוו חלק משמעותי מתהליך זה.


ייצור של בסיס לקוחות ייקח יותר זמן, משום שאינכם מוכרים, אך הלקוחות הללו ילכו עמכם עד סוף העולם – כל עוד תמשיכו להעניק להם שירות טוב ומוצרים ברמה גבוהה.חנות חסות באתר איקומרס מובנה


כיום, חברות כמו eBay ו- Amazon פתחו את שעריהן והציעו לכם לחבור אליהם, בבניית חנות אינטרנטית שאינה ייחודית, אך בהחלט הרבה יותר מוכרת בעיניי הקהל הרחב: לקוחות גולשים באתרים מעין אלו על בסיס יומי, בכדי לאתר מוצרים שמוצאים חן בעיניהם. מסיבה זו, הסיכויים גבוהים יותר כי יכנסו לחנות שלכם ויירכשו מכם מוצרים.


ועם זאת, הלקוחות הללו לא בהכרח יזכרו אתכם שוב; אלא אם כן הם ישמרו אתכם ב"מועדפים" שלהם, יהיה להם לא קל למצוא אתכם בשנית.


בדומה לחנות נישה, כמובן שעליכם לדאוג למגוון רחב של מוצרים איכותיים ושירות טוב. עם זאת, החברות הגדולות לוקחות מכם הרבה מהעצמאות שלכם: מטרתן להעניק שירות טוב ולכן, החברות יסייעו לכם להעניק שירות אופטימלי ויעניקו קווים מנחים, שתהיו חייבים ללכת לפיהם – אם אתם שואפים להמשיך ולהחזיק חנות תחת ה"גג" האינטרנטי שלהם. זכרו! הקווים המנחים הללו משרתים את הצרכים של החברות ושלכם, משום שככל שתעניקו שירות טוב יותר – כך הלקוחות שלכם ינסו למצוא אתכם שוב.


זאת ועוד, החברות ידרגו אתכם וישלטו ברמה שבה לקוחות יכולים למצוא אתכם, בהתאם לכמות המוצרים שלכם, סוג המוצרים ועקביות השירות שלכם.


מחירים, הוא עוד חלק מהותי מתהליך המכירה בחנויות חסות: משום שישנם כל כך הרבה מוצרים דומים, לעיתים הבדל של 10 סנט בלבד, יגרע מכם מכירה. דאגו למכירים הוגנים ונסו להציע מיני מתנות קטנות או הנחות, שיניעו לקוחות לבחור דווקא בכם.


בנוסף, בחנויות חסות מעין אלו, הדאגה לעיצוב היא שולית יותר, כאשר הדאגה לתמונות איכותיות ותוכן מפורט אודות המוצר – מהווים ערך עליון. בניגוד לחנות נישה, כאן אתם מתחרים באופן ישיר עם אינספור סוחרים: הסיכויים גבוהים כי מוכרים רבים נוספים מציעים את המוצרים שלכם בחנויות חסות נוספות. בכדי לנצח בתחרות, יהיה עליכם לבסס את החנות המושכת ביותר, שמציעה את הפירוט הנכון ביותר.


חנויות נישה וחנויות חסות, שתיהן יוקרתיות ומלאות הזדמנויות להצלחה כלכלית. כאשר אתם שואלים את עצמכם במה לבחור, נסו לשאול את עצמכם אם אתם זקוקים לקווים מנחים ועזרה או שאתם מעדיפים לקפוץ למים לבד, ללמוד לבד ולפתח את החנות שלכם כפי ראותכם.


כל עוד תדאגו ל..:


- שירות טוב

- מוצרים איכותיים ומשתלמים כלכלית עבורכם ועבור הלקוחות

- עיצוב, תמונות ותוכן מפורט

- תעקבו לפי ההנחיות של Google, חברות הענק והרשתות החברתיות

- סדר וארגון בחנות, עם הסוחרים ועם הלקוחות


לאורך זמן, אתם תקצרו את פירות ההצלחה.

בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר