התגברו על הפחדים – והיפתחו להישגים

עודכן ב: ינו 26
לכולנו יש חלומות, עוד מימי הילדות. כשהיינו ילדים, ילדים, ילדים, החלומות שלנו הרקיעו שחקים: רצינו להיות אסטרונאוטים, רופאים, טייסים, רצינו לגעת בשמיים והיינו מוכנים לעשות הכול – כדי להגשים את החלום ואת עצמנו.


ועם זאת, עם השנים החלומות הללו הופכים יותר ויותר "ראליסטיים"... עד כדי כך, שהם נדחקו למעין קופסה מאוד מאוד קטנה, בעלת הרבה גבולות והרבה מאוד פחדים.למה אתם לא יכולים לעשות את זה?


יתכן וחלקכם נתקלתם בתופעה הזו, באנשים המבוגרים הללו שמתחרטים על האופן שבו ניהלו את חייהם: אולי אלו סבא או סבתא, שחששו לפתוח בקריירה שתמיד רצו, אולי אלו אבא ואימא, שמצטערים שלא סיירו יותר בעולם, לפני שהיה מאוחר מדי...


אבל למה הם לא הגשימו את כל החלומות הללו? לא היה להם זמן? לא היה להם כסף? לא! לא היה להם את האומץ!


כמו כל בני האדם, גם אתם, נוטים לאפשר למחשבות שלכם לעצור אתכם מלהגשים את חלומותיכם: "אני לא אתקבל לאוניברסיטה כי אני לא חכם מספיק, אז למה לנסות?!", "אני לא אצליח להרים את המיזם הזה מהקרקע, כי אני לא מספיק מוכשר", "אני לא יכולה לנהל את הפגישה הזו, משום שאף אחד לא ייקח אותי ברצינות או כי פשוט אין לי זמן היום".


אתם שמים לב לכמות התירוצים, שאתם שופכים על החלומות שלכם? הם מסייעים לכם להדחיק את השאיפות, את השאפתנות ואת האקטיביות – שיתרמו להגשמת חלומות.

תפסיקו להמציא לעצמכם תירוצים והחלו לאחוז במושכות! בעולם האמיתי, מגבלות המחשבות לא קיימות – לכן אתם יכולים לעשות כמעט כל דבר! כן, כן.


אם תפנימו את העובדה הזו, המבוגרים שתהיו בעתיד יודו לכם: אם תצליחו, תוכיחו לעצמכם שאתם אנשים הרבה יותר חכמים ואיכותיים משחשבתם ושאולי כדאי לכם להעריך את עצמכם בהתאם. אם לא, אתם תמיד תזכרו שניסיתם, תלמדו מהחוויה ובעתיד – תנסו שוב, בצורה פרקטית ומחושבת יותר.

הכי חשוב – פשוט תקפצו למים ותנסו! אין לדעת מה יביא עמו העתיד.מה החבאתם שם?


פעמים רבות, כאשר אתם מבלים זמן רב בבריחה מהחלומות שלכם, אתם מאבדים אותם. בכדי לזכור מהם, נסו לשבת עם עצמכם, עם דף ועט ולכתוב את כל המשאלות שהבעתם בעבר הרחוק, כל החלומות שדחקתם לפינה, כל השאיפות שזרקתם לפח. בחנו אותם אחד-אחד: מהם המיזם או ההשקעה המרגשים ביותר? המפחידים ביותר? בהם מומלץ להשקיע, שכן אתם כבר מושקעים בהם מבחינה רגשית. אתם רוצים אותם.

אנשים רבים מבלים את זמנם בפחד מהדברים שעדיין לא השיגו. למדו מהם ונסו להשיג אותם קודם: כאשר אתם מרגישים כי הלב שלכם דופק בסערה מהמחשבה להפוך את החלום למציאות – דעו כי בחרתם באחד שלכם – וכי עוד יש לכם דרך ארוכה להשיג אותו, לפני שאתם מתחילים לפחד לאבד אותו.תפסיקו לחשוב ותתחילו לעשות!


כל חלום לגופו. כל תהליך מצריך תכנון, עריכה של שלבים, לקיחת סיכונים, עבודה עם אנשים חדשים והרבה השקעה.


ועם זאת, מה אם במקום לצלול לכל התכנון והארגון, שמאוד מרתיעים, תתחילו מהסוף להתחלה? מה אם במקום לחשוב היכן להתחיל, תחשבו כי החלום הוא כבר בהישג כף ידכם – כי עשיתם כל כך הרבה ועברתם כל הך הרבה – בכדי להגי לרגע הזה. מהו השלב הקודם, שהביא אתכם להצלחה הזו? מה קדם לו? לעיתים הרבה יותר מרגיע לחשוב על התהליך בצורה זו, משום שהיא נראית הרבה פחות מסוכנת והרבה יותר קרובה ללב ולהצלחה.


ומה אם אתם מרגישים אבודים? משותקים אפילו? לא יכולים לקום מהכיסא ולהתחיל לפעול? אז כדאי לכם לבקש עזרה, לפנות למנחה, לחפש אחר אנשים שאפתניים ורעבים להצלחה כמוכם, לקרוא באינטרנט – כל מה שיעניק לכם את הביטחון, שיאפשר לכם להתחיל ללכת בנתיב הפנטסטי שלכם.

פוסטים אחרונים

הצג הכול
בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר