דרך הפעולה האולטימטיבית: איך תחזירו את השליטה לידיים שלכם?

עודכן ב: ינו 26

כל הדברים שאנו חווים בחיינו קשורים בבסיסם לאמונות, למחשבות ולמילים בהם אנו משתמשים.

משום כך, אחד הדברים החשובים ביותר שאנו יכולים לעשות - הוא לבחור בחירה מודעת במחשבות שלנו ובמילים בהן אנו משתמשים.


הבחירה המודעת הזו מכונה - שליטה בגישה. אם אתם רוצים להפסיק לתת לנסיבות לשלוט בכם ולהפוך אדונים לגורלכם, עליכם להגיע להבנה עמוקה - שאתם חוויים את מה שאתם מאמינים בו.


כן, אתם שולטים במציאות שלכם וכשמדובר ביצירה ובשינוי, המוח גובר על כל סוג של "אמת" חיצונית.

למשל: אם תאמינו שקשה לעשות כסף - תעבדו קשה בכל יום עבודה אליו תתעוררו ותחוו אותו כארוך ובלתי נסבל. לעומת זאת, כשתחזיקו באמונה שאפשר להרוויח בכיף ובקלילות - כך גם תחוו את יום העבודה שלכם - גם אם תעבדו אותן מספר שעות.עליכם לשלוט בגישה שלכם:


1. אמונות - רוב האנשים בטוחים כי האמונות שלהם חיוביות! מה שהם לא מבינים, שמאחורי כל הדברים שהם אומרים בצורה מודעת - מסתתר לו התת מודע - אשר שולט באמונות הפנימיות והכנות ביותר שלהם.


התת מודע שלכם הוא הילד הקטן בתוככם, אשר הכתרתם לנהל את חייכם בעולם המבוגרים - על סמך מידע שאספתם ועיבדתם תוך כדי סלטות והורדת מכנסיים בגינה השכונתית. כך, אתם נשארים "תקועים" עם מידע שאותו ילד קטן (התת מודע) - לא באמת עיבד, אלא רק אימץ לחייכם והפך להרגלים מגונים.


כשאנו קטנים, אין לנו שום גישות או אמונות והמידע שאנו סופגים מסביבתנו, זורם בחופשיות לתת מודע, עוד לפני שהמוח מתבגר ומפתח מסננים, או יכולות ניתוח, אשר יחליטו לפרש אחרת את מה שחווינו.


ניתן לכם דוגמא: אם אביכם עבד קשה כאשר הייתם ילדים וחזר הביתה מאוחר בכל יום, כך התת מודע שלכם יחשוב וינהל אתכם - שצריך לעבוד קשה על מנת לפרנס את המשפחה! אם תאמצו זאת, אתם תעבדו קשה במשך כל חייכם, רק על סמך אמונה זו - למרות שיכולתם לעבוד באותה עבודה, אותן כמות שעות - בכיף ובקלילות.


המידע שהילד הקטן אוחז בו, יכול לשרת אתכם היטב אם הוא חיובי ואף מועיל, אך אם לא, הוא יהיה מתסכל וימנע מכם ליצור את החיים שאתם רוצים לחיות.


אז איך התת מודע פועל?


- בראש מעייניו של התת מודע עומדת ההישרדות - למשל, עבור ילד קטן שלא יכול להגן על עצמו, אובדן כספי - פירושו מוות. כך, בכל פעם שבה אתם מסכנים את כספכם מעט, הילד הקטן פתאום קופץ חזרה לחייכם ומנסה בכל דרך אפשרית לעצור בעדכם. זאת אחת הסיבות העיקריות, לכך שלפעמים אתם נשארים תקועים בחיים שאינכם רוצים לחיות. אתם לא מסתכנים בכך שתיכשלו, שתצליחו בעסקים, שתתעשרו... מתוך פחד אבסורדי של אותו ילד קטן, השוכן בתוככם ופשוט עדיין מנהל אתכם. בתור ילד קטן העושה כמיטב יכולתו על מנת לשרוד זה אולי מתקבל, אך אצל מבוגר - זה ממש מגוחך, נכון?


- ישנם דברים עליהם אתם כבר עובדים באופן מודע, אך המושל האמיתי הוא התת מודע שלכם - אתם יכולים להמשיך לעבוד קשה מאוד על המודע, אך שום דבר לא ייפתר אם בתת המודע שלכם, תמשיכו באותה צורת חשיבה, אותה מנהל הילד הקטן והתככן שבכם. הוא לא רוצה שתדיחו אותו מהשלטון! הוא יחולל מהומה רבה כאשר יבין שלשם אתם מכוונים. כאשר אתם מחוללים שינוי כלשהו, הילד הקטן מאבד את עשתונותיו ומנסה בכל הכוח להשאיר אתכם במקום הבטוח והמוכר. פתאום, קירות אזור הנוחות שלכם מקושטים באוסף התירוצים המועדפים עליכם, אותם אספתם לאורך כל שנות חייכם. לפעמים, הילד הקטן מגן עליכם מפני שגעונות ואף מסייע לכם, אך עליכם להבחין מתי הוא עושה את ההפך הגמור! כאשר הוא עושה זאת, תנו לו חיבוק גדול ואוהב - תצעדו יחד איתו בהרמוניה, יד ביד אל עבר המטרה!


2. מכירים את המשפט: "חיים ומוות ביד הלשון"? בדרך כלל, אתם תשמשו בביטוי זה כלפי אחרים - על מנת לא לפגוע בהם. אבל מה אם נגיד לכם שאותו הדבר נעשה גם כלפיכם? הרי כשאתם משתמשים במילים ואמירות פסימיות - אתם פוגעים בעצמכם באופן ישיר! רוצחים את החלומות שלכם ומעגנים את אותן מילים ב"מציאות" שלכם!


שימו לב: למילים יש כוח שכנוע אדיר. לכן, הימנעו מאמירות שליליות והתחילו לדבר את שפת השפע והאופטימיות! הרי יש שפע מכל דבר - בכל מקום, נכון?


3. מחשבות - המחשבות שלנו מעוררות רגשות --> הרגשות יעוררו פעולה --> הפעולות יצרו את המציאות היום-יומית שלכם. אין רגש ללא מחשבה תחילה. כאשר תלמדו לשלוט במחשבות שלכם ולמקד אותן, אתם תעוררו רגשות חיוביים חזקים שיפעילו כוח אדיר ויקדמו אתכם אל עבר המטרות שלכם!


על מנת לאפשר למחשבות לפעול במלוא הפוטנציאל, תבחנו ראשית את אמונותיכם על ידי:

- פיתוח מודעות למחשבות ואמונות מגבילות. - הטלת ספק וחקירה באופן תמידי. - ניסוח מחדש של המחשבות השליליות. - אמירת הדברים בקול רם וגאה.


החוק חשוב ביותר הוא להתמיד בנקיטת פעולות אלו, גם כאשר זה יראה לכם מגוחך - המשיכו! פעולות אלו יגרמו לשינוי מאסיבי במחשבות שלכם - וכתוצאה מכך גם ברגשות ובפעולות שיצרו את מציאות חייכם!


אז עכשיו, כאשר אתם מבינים שהשליטה בהצלחתכם - נמצאת לגמרי בידיים שלכם, קחו את המושכות לידיים! התמקדו בלקיחת צעדים פרקטיים אל עבר המטרה, היו מודעים לאמונות והמילים בהן אתם בוחרים להשתמש וחשבו מחשבות של שפע!


בהצלחה!

חברת ecs - קמפוס יזמות ועסקים

פוסטים אחרונים

הצג הכול
בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר