• ECS

5 סימנים שמסחר אלקטרוני זה לא בשבילך

עודכן ב: ינו 26


רוב האנשים מסכימים, שהקמת עסק אונליין היא דרך מעולה לייצר שפע כלכלי וסיפוק אישי. יחד עם זאת, הדרך אל השפע מלאת אתגרים, עליות ומורדות, ולמען האמת – אורח החיים הדיגיטלי לא מתאים לכל אחד.

מה הדרך הטובה ביותר להחליט האם יש לכם את מה שצריך כדי להיות יזם אונליין? האם יש מבדק שאפשר לעשות שייתן לכם תשובה חד-משמעית אם אתם מתאימים למסלול הזה או לא? לצערנו לא, אבל ישנן דרכים לבדוק את עצמכם ולהגיע למסקנה שמסחר באינטרנט איננה הדרך הנכונה עבורכם.


אספנו 5 מאפיינים שיכולים לנבא באופן די מובהק את ההתאמה שלכם לתחום: 1. אתם פשוט אוהבים את סגנון החיים של עבודה מ-9 עד 5 (או מ-8 עד 8 במקרה של רבים) למרות השינויים הרבים במבנים ארגוניים ובשוק התעסוקה, רוב הסיכויים שגם אתם עובדים במשרה מלאה כחלק מארגון כלשהו. אורח החיים הזה הועבר מדור לדור והגיע גם אלינו, ואלו החיים שחינכו אותנו לשאוף אליהם במסגרות הממוסדות של בתי הספר.


האם יש משהו לא בסדר בסגנון החיים של משרה מלאה כשכירים? ממש לא. סביר להניח שאתם מבצעים שירות חיוני ובצורה טובה, כנראה שאתם בעלי ערך בארגון אליו אתם שייכים ואולי אתם אפילו מוצאים עניין ואתגר בתפקיד שלכם. בתמורה לנאמנות ולזמן שלכם, אתם בטח מקבלים שכר טוב, הטבות שונות, ואת הביטחון והוודאות של תלוש משכורת בסוף החודש.

אז אם מאד נוח לכם היום, והמחשבה על עבודה ללא מסגרת מקצועית וחברתית וללא ודאות כלכלית גורמת לכם להתפתל באי נוחות – עדיף שלא תתחילו לעסוק במסחר באיביי, אמזון או שופיפיי. עצמאות כלכלית, חופש ממסגרת, ומקום עבודה שנקרא "האינטרנט" כנראה אינם כוס התה שלך.

2. אתם לא מוכנים לעבוד בשעות לא שגרתיות אם עוד לא נכנסתם לעניינים, תרשו לנו לעדכן אתכם - זמינות תמידית היא הכרחית בשלבים מסוימים של ניהול עסק אונליין. נדרשת עבודה קשה ומסירות על מנת לגרום לעסק חדש להתחיל לנוע, מה שלרוב מצריך מכם להיות מחוברים לעסק כל הזמן - כך שלפעמים תצטרכו להיות גמישים עם הלו"ז שלכם, לעבוד שעות ארוכות ולגלוש לסופי שבוע ולחגים.

אתם צריכים להיות באופן קבוע בקשר עם ספקים, נותני שירות שונים, לקוחות מכל העולם ובהמשך גם עם העובדים שלכם, כי תאמינו או לא – אתם הבוס, ואם לא תנצחו על כל התזמורת הזאת בצורה מדוייקת, דברים יתחילו לחרוק. 3. אתם צריכים שיגידו לכם מה לעשות כל הזמן אם אתם הולכים לאיבוד ומוצאים את עצמכם בוהים בחוסר מעש ללא רשימת משימות מוגדרות מהבוס – כנראה שחסרה לכם המוטיבציה הפנימית שדרושה להצלחה במסחר אלקטרוני. אתם צריכים להיות בעלי חשיבה עצמאית, יכולת לנהל לו״ז שמורכב מהמון משימות שונות במקביל, ואפילו יצר תחרותי מסוים שגורם לכם לתת את ה-110%, אפילו שאתם בתחרות רק מול עצמכם.

ניהול חנות אינטרנטית באיביי, אמזון או שופיפיי, דורש גם הרבה יוזמה – כי התזמון במכירות הוא הכל. אתם צריכים שיהיה לכם את האומץ לקפוץ על הזדמנויות עסקיות ועל טרנדים חמים מבלי שההצלחה בהם הוכחה כבר על ידי אחרים. כלומר, אם אתם רוצים להיות אלה שרושמים לעצמם את הצ'קים – אתם צריכים להיות מסוגלים גם להפסיד ולוותר על משכורת מפעם לפעם. 4. אתם לא חיים בשלום עם אי ודאות

כשעסקים נכשלים יש לכך לרוב סיבות טובות. אך לפעמים, בעלי עסקים ממהרים להכריז על כישלון רק בגלל חוסר היכולת לשרוד ולהחזיק מעמד בתקופה קשה. כדאי לדעת – מסחר אלקטרוני זה לא העסק הכי יציב בעולם... ותקופות קשות יגיעו.

אם בתקופות כאלה תתנו לספק ולביקורת עצמית קשה להשתלט עליכם ולהוציא לכם את הרוח מהמפרשים, כנראה שאתם לא בנויים לסוג העבודה הזה. 5. אתם זקוקים להכרה ותשבחות תמידיות על עבודתכם


המציאות הקרה של מסחר אלקטרוני, היא שאתם תעבדו ברוב הזמן לבד. אלו מכם שזקוקים תמיד לפרגון חיצוני, להכרה בכל הישג ולמחמאות מכל עבר – עומדים למצוא את עצמם ללא שיתוף הפעולה הנדרש.

כאשר תתבססו ותעשו לעצמכם שם כמקצוענים בתחום, יגיעו גם מעגלים חברתיים שתוכלו למצוא בהם שיתוף והכרה. אך עד שזה יגיע – אל תבנו על זה, ודאו שיש לכם מוטיבציה פנימית ויכולת להכיר בעצמכם בהישגכם.

הבידוד החברתי במסחר אלקטרוני הוא אחת הסיבות לכך שאצלנו ב-ECS הקמנו קהילת יזמים המשלבת סוחרים מנוסים ברמות שונות - כך שתמיד תמצאו מישהו שנמצא בשלב דומה ונתקל באתגרים דומים לשלכם.

אז האם אתם מוכנים להקים עסק אונליין משלכם?


אם משהו מהנקודות שמנינו כאן מתאים לתיאור שלכם, כדאי לעצור רגע ולעשות שוב חושבים האם זה המסלול הנכון עבורכם. גם אם מצאתם משהו שכעת אתם מבינים שעלול להוות מכשול פנימי – עצם הידיעה מראש מה עלול להפריע לכם, יכול לאפשר לכם לצאת לדרך יותר מוכנים לבאות, ולהתגבר על המכשולים שיגיעו.

אם לעומת זאת אתם מלאי מוטיבציה ומוכנים לנטוש את אורח החיים של השכיר, אתם מוכנים להשקיע מאמץ לאורך זמן ובשעות לא שגרתיות - אנחנו יכולים להבטיח לכם שהתמורה למאמץ שתשקיעו יעלה בהרבה על הקשיים והחסרונות.


שימו לב! גם אם אתם מביטים ברשימה ומרגישים חשש שאולי אין לכם את מה שצריך – אל תוותרו עדיין.

יצרנו הדרכה חינמית לחלוטין בה תבינו יותר על תחום המסחר האלקטרוני ומה הוא ידרוש מכם - הירשמו עכשיו וצפו בהדרכה לבדיקת התאמתכם לתחום - לקבלת ההדרכה המלאה לחצו כאן עכשיו!בהצלחה,

צוות ecs.

בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר