מיהם הספקים שלכם? מה הם רוצים? וכיצד תוכלו להפיק מהם את המיטב

בכל יום, אתם מפנים את תשומת הלב שלכם אל עבר מסך המחשב המרצד, כאשר מחשבה אחת בראשכם: "כמה קנו ממני היום? מיהם אותם לקוחות פוטנציאליים מופלאים, שאהבו את המוצרים שלי והעשירו אותי בעוד כמה שקלים?!".

כל חנות אינטרנטית שמכבדת את עצמה, מכילה מספר לא מבוטל של מוצרים מסוגים שונים, שכל המטרה שלהם היא למשוך את עין הלקוח ולהביא לרכישה, שתשתלם עבורם ועבורכם. אך מהיכן הגיעו המוצרים הללו בכלל? וכיצד הם יעשו את דרכם לידיו של הלקוח בזמן שיא?
הספקים שלכם


אתם


פעמים רבות, אתם עצמכם מהווים את הספקים שלכם כלומר, אתם מייצרים מוצרים שונים בעבודת יד (ביגוד, תכשיטים, אומנות, קוסמטיקה...) ומוכרים אותם דרך פלטפורמה אינטרנטית, מהבית הקט שלכם.

כאשר אתם מהווים את הספקים של עצמכם, אתם יודעים כי הכול תלוי בכם; לטוב ולרע: מצד אחד, אתם נהנים לעשות את מה שאתם אוהבים – לייצר את מה שאתם מוכשרים בו ולהשקיע בו את כל האהבה והמומחיות שלכם.

עם זאת, מצד שני, הכול תלוי אך ורק בכם – וזה לא פשוט כלל: יהיה עליכם לדאוג להיצע נאה, שתואם לכמות ההזמנות החודשית שלכם. יהיה עליכם לעמוד בתפוקה הנדרשת ואף לדאוג לשילוח של המוצרים בעצמכם. כמובן שאתם תמיד יכולים לשכור עוד "ידיים עובדות", אך זכרו כי מדובר בעובד שיזדקק למשכורת, חלל מתאים לעבוד בו ופעמים רבות – גם כישורים כמו שלכם.


הם


אז מיהם יתר הספקים בעולם? אלו הן כל אותן חברות ענק, שלאורך השנים ביססו רשתות ייצור ושילוח ברמה גבוהה ואמינה.

בראש הפירמידה, כיום עומדת חברת Amazon. היא החלה את דרכה כעסק אינטרנטי, בדיוק כמוכם, שכל המטרה שלו הייתה להנגיש את עולם הספרים עבור אזרחי ארצות הברית. כיום, בבעלותה למעלה מ- 41 חברות-בת, מותגים ושרשרת של אינספור שיתופי פעולה – שמאפשרים לה להעלות כמות יוצאת דופן של מאות אלפי מוצרים – מידי שבוע.


בזכות ההצלחה רבת השנים, Amazon מהווה את אחד הספקים הפופולריים והאיכותיים ביותר כיום, משלוש סיבות פשוטות:


- הם מגוונים – תוכלו למצוא באתר Amazon כמעט כל מוצר שתוכלו לחלום עליו ואפילו יותר מכך. לכן, בין אם אתם שואפים לבסס חנות בגדים, מחשוב או כלי ניקוי – היו בטוחים כי תוכלו למצוא אותם בקלות, באתר של Amazon.


- פשוט לעבוד עמם – Amazon מעודדת אתכם ואת כל העולם לצאת לעולם היזמות והעצמאות. מסיבה זו, היא דואגת לתהליך שילוח איכותי, המתבצע על ידה. כיום, רוב המוצרים המצויים באתר של Amazon, נשלחים על ידי החברה (ממחסנים של החברה) לכל מקום בעולם, בהבטחה למהירות ממוצעת של עד שבוע לכל היותר. ההבטחה של Amazon, מהווה את הביטחון שלכם – כל עוד זמני השילוח שלהם בטוחים – אתם יכולים להיות רגועים, ולהבטיח ללקוחות שלכם זמני שילוח מדויקים.


- אמינות יוצאת דופן – חברה גדולה כמו Amazon היא בעלת רשתות קונקרטיות משל עצמה: כיום, כמעט בכל מדינה בעולם, ניתן למצוא מחסנים של חברת Amazon. בשנים הבאות, אנו מצפים לראות אותם עושים את דרכם גם הנה, לישראל. עד אז, Amazon דואגת לבעלי העסקים ולצרכים הישראלים היישר מהמחסנים שלה בארה"ב: דואגת לשילוח מהיר ואיכותי, כמעט של כל מוצר שרק תבחרו.


בחלק מהפעמים, אתם תמצאו את עצמכם משלמים דמי שילוח. עם זאת, כל עוד תקפידו לזכור ולחשב את העמלות שלכם כראוי, יחד עם דמי השילוח – תמיד תוכלו לקבוע מחיר רווחי, שיעשיר את הכיס שלכם היטב.

בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר