המחיר ש- eBay מבקשת – כדי שתיכנסו לתמונה

אתם גולשים באתר eBay, כמו בכל יום אחר: בגדים, אביזרים משלימים, פיצ'יפקס, כלי מטבח ואינספור מוצרים עומדים לרשותכם, בין קצות האצבעות.


מקנייה לקנייה, יתכן וחלק מכם מנוסים מספיק בפלטפורמה הפופולרית ולכן, מקפידים לקרוא משובים, לבדוק את הדירוג של המוכר ואפילו לשלוח לו שאלות באשר למוצר; כך שתיהנו מתמונה ברורה יותר של המוצר הנחשק. עד כמה תופתעו לגלות, שחלק גדול מהמוכרים שלכם, מנהלים את החנות שלהם ממש מכאן, מישראל?!

איביי נוסדה בשנת 1995, על ידי פייר אומידייר, למען חזון אחד – לאפשר לכל אחד, בכל מקום, למכור מוצרים וליהנות מרווח מהם או לחלופין, לרכוש מוצרים מכל העולם וליהנות מהם, תוך מספר שבועות לכל היותר.

התשואה של חברת eBay ב- 2018, עומדת על סך של 10.746 ביליון דולרים. בכל יום, יותר ויותר יזמים, אנשי עסקים ומתחילים בעולם ההשקעות, מקימים חנויות אינטרנטיות בחסות חברת eBay, בכדי לחלוק את העושר.


הפריטים שמוצעים בחנות, הם בדרך-כלל מוצרים שנרכשים דרך ספק או אתר אחר. ההמלצה הרווחת, היא לבחור פריטים יחסית זולים, שאינם טכנולוגיים, כך שימשכו יותר קונים פוטנציאליים ועמם, גם משובים חיובים ודירוג גבוה – שיעצימו את המוניטין של החנות שלכם.


ככל שתצברו יותר דירוגים ומשובים חיוביים – כך יותר ויותר קונים פוטנציאליים ירכשו מכם מוצרים ללא היסוס. אחד היתרונות הגדולים של חברת eBay, הוא שהיא "מציקה" לקונים באתר, בכדי לעודד אותם להגיב על חוויית הקנייה שעברו.


כמובן שהשאיפה האולטימטיבית בעולם המסחר של eBay, היא להביא למכירה רווחית, שלאורך זמן אף עשויה להוות הכנסה פסיבית נאה. בכדי לעשות זאת, עליכם להתחשב בעמלות השונות, שחברת eBay, חברת PayPal ואפילו ארצות-הברית עצמה, דורשות מכם:


  • עמלה חודשית בהתאם למחזור המכירות שלכם – בתור מוכרים מתחילים. על כל מוצר שאתם מוכרים, eBay נהנית מעמלה של 10%, על כל פריט כלומר, 10% מסך ההכנסה החודשית שלכם. לאורך זמן, לאחר שהחנות מתפתחת, אתם תשימו לב כי העמלה פוחתת ל- 9%.

  • עמלה מצד PayPal – חברת ענק, שמהווה צד שלישי, בין eBay וחברות אינטרנטיות רבות אחרות ופרטי האשראי של הצרכן הפרטי/תעשייתי. בזכות PayPal, כיום הרבה יותר אנשים חשים בטוחים לרכוש מוצרים באינטרנט. בתמורה לביטחון הזה, PayPal דורשת מכם עמלה של כ- 4.4%, על כל עסקת מכירה.

  • עמלת המרת מט"ח – דולרים לשקלים – החנויות של eBay הן בינלאומיות ולכן, פעמים רבות הצרכנים יתגוררו בארה"ב. למרות זאת, בכדי שתוכלו ליהנות מהתשלום הנאה שלכם, יהיה עליכם להמיר את הדולרים לשקלים, מה שידרוש מכם עמלה נוספת של כ- 1.5%.

  • גבול 50 המוצרים – eBay היא חברה מאוד נדיבה: היא מעודדת אתכם למכור כמה שיותר ומעניקה לכם "נחיתה רכה" בעולם המסחר. עם זאת, לאחר שהיא חשה כי למדתם את הבסיס, מה שעבורה משמעו העלאת 50 מוצרים לחנות שלכם – יהיה עליכם לשלם עוד כ- 0.3$ על כל מוצר שתעלו (מ- 51 והלאה).


סך הכול, מדובר בעמלה ממוצעת של עד 20%. כלומר, בכדי להצליח ולהרוויח בגדול – יש לקחת בחשבון את כל הגורמים הללו – לפני קביעת המחיר הסופי.


בראשית הדרך, אל תיקשרו למחירים גבוהים מדי: למדו להכיר את הקהל שלכם, אפשרו לו להכיר אתכם בחזרה וללמוד לבטוח בכם. ברגע שביססתם אמון – מתחיל הרווח האמיתי.

פוסטים אחרונים

הצג הכול
בית הספר למסחר אלקטרוני בע"מ
עוד מפעילותינו
ecs-פיננסים.png
03-3094667
יגאל אלון 88, תל אביב
"אז במקום לשחק במחשב ולראות טלויזיה, התחלתי לפתח את הנכס הראשון שלי באינטרנט"
                                                                                                          - אורי קסוקר, מנהל בית הספר